Vertu بار دیگر فروخته شد این بار به یک شرکت ترکی!

نام Vertu را به سادگی می‌توان معادل زندگی لوکس و گوشی‌های گران‌قیمت افسانه‌ای تلقی کرد. گوشی‌های Vertu که معمولا شهرت خود را از مواد اولیه به کار گرفته شده در آنها از گران‌ترین چرم‌های طبیعی تا جواهرات خاص به دست آورده‌اند اینک صاحب جدیدی را پیش روی خود می‌بینند. شرکت Vertu که در ابتدا توسط نوکیا تأسیس شد در سال ۲۰۱۵ به تملک یک بنیاد سوئدی به نام EQT در آمد و پس از چندی یک شرکت چینی آن را تصاحب کرد. حالا چهارمین مشتری ورتو یک خریدار ترک به نام Hakan Uzan است که ظاهرا ۵۰ میلیون پوند را برای در اختیار گرفتن این کمپانی که دفتر مرکزی آن در بریتانیا قرار دارد پرداخت کرده است. ورتو در حال حاضر از ۱۱۰ میلیون پوند درآمد کل ثبت شده نزدیک به ۵۳ میلیون پوند ضرر را ثبت کرده و بدین‌ترتیب نمی‌توان آن را یک کمپانی سودده تلقی کرد.

Vertu بار دیگر فروخته شد این بار به یک شرکت ترکی!

خریدار ورتو در بیانیه‌ای این برند را وزنه‌ای قدرتمند در بازار کالاهای خاص تلقی کرده و از تلاش مجموعه سرمایه‌گذاری خود برای فعال کردن دوباره پتانسیل کامل این برند سخن گفته است. جالب است بدانید ورتو از سال ۲۰۱۵ به این سو توانسته ایت ۴۵۰ هزار گوشی را به فروش برساند که قیمت متوسط آنها ۶ هزار دلار است! گران‌قیمت‌ترین گوشی این شرکت نزدیک به ۴۰ هزار پوند قیمت دارد که حتی ثروتمندترین علاقه‌مندان به IT را نیز در انجام چنین هزینه‌ای مردد می‌کند.

منبع

نوشته Vertu بار دیگر فروخته شد این بار به یک شرکت ترکی! اولین بار در عصرنوشتن | writeage پدیدار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>