گوشی Oppo و vivo از هواوی در چین پیشی گرفتند

گوشی Oppo و vivo ممکن است در بازارهای داخلی ایران چندان شناخته شده نباشد اما همین دو برند همانطور که پیش‌بینی می‌شد بالاخره در بازارهای چین به لطف مشخصات بسیار مناسب و قیمتی غیر قابل باور از حریف سرسخت خود یعنی هواوی در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۶ ظاهرا پیشی گرفته‌اند.

طبق یک گزارش جدیدا منتشر شده از موسسه تحقیقاتی IHS Research در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ برندهای Oppo و vivo به ترتیب با فروش ۲۲ و ۱۹ میلیون عدد گوشی در بازار چین از هواوی با فروش ۱۸ میلیونی پیش افتاده‌اند. گوشی Oppo تا پیش از این در جایگاه برترین برند از لحاظ فروش در چین قرار نگرفته بود و جایگاه دوم vivo نیز برای این برند بی‌سابقه است.

جایگاه اول گوشی oppo و vivo در چین

در سوی دیگر در صورتی که بتوان به آمار این موسسه تکیه کرد هواوی با فروش تنها ۱۸ میلیون گوشی در این فاصله زمانی بسیار ضعیف‌تر از سه‌ماهه قبل که در آن ۳۲ میلیون گوشی از سوی این برند به فروش رسیده بود عمل کرده است این افت البته چندان منطقی به نظر نمی‌رسد و با در نظر گرفتن این نکته که تغییر خاصی در روند فروش و عرضه محصولات هواوی در فصل گذشته دیده نشده شاید باید اندکی این اطلاعات را به دید تردید نگریست.

پس از هواوی نوبت به شائومی و سپس اپل می‌رسد که به ترتیب ۱۲ و ۱۱ میلیون گوشی را در این سه ماهه به فروش رسانده‌اند.

منبع

نوشته گوشی Oppo و vivo از هواوی در چین پیشی گرفتند اولین بار در عصرنوشتن | writeage پدیدار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>