پرچمدار تغییر کرد؛ Snapdragon 821 آمد

پروسسور کوالکام اسنپ‌دراگون ۸۲۰ در حال حاضر پیشرفته‌ترین راه‌حل پردازش موبایلی در میان دیگر چیپ‌ست‌های موبایلی به حساب می‌آید. شرکت کوالکام امروز از جدیدترین چیپ‌ست خود با نام Snpadragon 821 رونمایی کرد که به گفته شرکت سازنده آپدیتی تکمیلی بر اسنپ‌دراگون ۸۲۰ محسوب شده و نمی‌توان آن را یک چیپ‌ست کاملا جدید تلقی کرد.

جدید نبود Snapdragon 821 به میزان زیادی به یکسان بودن هسته‌های پردازشی آن نسبت به Snapdragon 820 تعلق دارد جایی‌که هر دو پروسسور از هسته‌های کاستوم کوالکام موسوم به Kryo بهره می‌برند. تغییر بزرگ در این میان به فرکانس هسته‌های قوی‌تر تعلق دارد که از ۲٫۱۵ گیگاهرتزی در ۸۲۰ اینک به ۲٫۴ گیگاهرتز رسیده است. پردازشگر گرافیکی Adreno 530 نیز با اینکه تغییری نکرده اما از فرکانس کلاک بالاتری بهره می‌برد.

معرفی چیپ ست کوالکام اسنپدراگون 821

در دو هسته ضعیف‌تر این چیپ‌ست که در Snpadragon 820 از فرکانس ۱٫۶ گیگاهرتز بهره می‌بردند نیز در Snpadragon 821 تغییر مهمی رخ داده و فرکانس آنها به ۱٫۸ و حتی ۲٫۰ گیگاهرتز نیز خواهد رسید.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>