همه چیز درباره پروتکل HTTPS و تاثیر آن در سئو و بهینه سازی

پروتکل https مانند پروتکل http پروتکلی ست برای استفاده از وب سایت ها اما تفاوت https با http در این است که https میان کلاینت کاربر و سرور وب اطلاعات را رمز نگاری می کند و این رمز نگاری توسط certificate ای که آن سایت به شما می دهد اتفاق می افتد . اما در صورت استفاده از پروتکل http دیتای تبادل شده ی شما به سرور وب به صورت plain text تبادل شده و اگر شخصی میان کلاینت شما و به ظور مثال مودم خط ارتباطی اینترنتی شما …

با توجه به گفته های مدیر اسپم گوگل ، مت کاتز استفاده از این پروتکل تاثیر مثبتی دارد که حتی در تویتر خود هم به آن اشاره کرده و اثرات مثبت این پروتکل را تائید کرده است .

همان طور که میدانید گوگل برای رتبه بندی سایت ها معیارها و فاکتورهای فراوانی دارد که پروتکل https هم می تواند جز یکی از این معیارها باشد .

سوالی که مطرح می شود در مورد مقدار ارزش تاثیر این فاکتور در سئو است که چه مقدار باعث بهبود رتبه سایت در گوگل می شود .

باید خدمت شما عزیزان برسانیم که تمامی فاکتورهای گوگل دارای ارزش و اعتباری هستند که در کنار هم باعث رشد و بهبود رتبه سایت می شود که این معیار جدید گوگل هم از این استثنا جدا نیست و می توانید باعث بهبود رتبه سایت شود اما بر خلاف برخی از کاربران شما برای بهبود رتبه سایت خود نباید تنها به این فاکتور بسنده کنید .

ما در مطالب گذشته ۵ تکنیک ضروری سئو را بیان کردیم که حتما باید از این روش ها استفاده نمائید و از لینک های داخلی غافل نشوید .

شاید در نگاه اول استفاده از این پروتکل خیلی ساده بنظر برسد اما برای بعضی افراد اینگونه نیست و سختی هایی هم دارد که در ادامه اول به معایب استفاده از SSL اشاره می کنیم .

معایب استفاده از پروتکل HTTPS :

  1. بالا بودن هزینه تهیه و استفاده از SSL
  2. داشتن دانش فنی برای نصب و راه اندازی این پروتکل
  3. افت سرعت محسوس به دلیل مشکل در اینترنت ایران

مواردی که اشاره شد همگی مربوط به معایب استفاده از SSL بودند که آن چنان هم عیب محسوب نمی شود اما ما به صورت کلی به این قابلیت اشاره کردیم که در ادامه از مزایای استفاده از این پروتکل اشاره خواهیم کرد .

مزایای استفاده از پروتکل HTTPS :

  1. افزایش بخش امنیتی سایت با استفاده از SSL
  2. بالا بردن ارزش اعتماد سازی سایت بین کاربران
  3. یکی از معیارهای جدید گوگل برای بهبود رتبه

شاید به ذهن شما برسد که می توانید از این فاکتور جدید گوگل استفاده کنید و رتبه سایت خود را بهبود بخشید که باید خدمت شما برسانم که این فاکتور جدید گوگل شاید بین چندین صد فاکتور گوگل قرار بگیرد و می تواند در کنار فاکتورهای دیگر نتیجه مطلوبی دهد اما به تنهایی نمی تواند فاکتور اصلی بهبود رتبه سایت باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>