نحوه انجام ریدایرکت ۳۰۱

http://mizbanseo.com/wp-content/uploads/2015/02/%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D8%AA-301.jpg

ریدایرکت ۳۰۱  برای ارجاع دادن (ریدایرکت کردن) دائمی یک صفحه به صفحه دیگر، در همان دامین، یا دامینی دیگراستفاده می‌شود. با انجام صحیح ریدایرکت ارزش صفحه و ایندکس در گوگل و همچنین همه امتیازات صفحه قدیم به صفحه جدید انتقال پیدا میکند .

ریدایرکت ۳۰۱ کاربردهای زیادی دارد و گاها مجبور به تغییر آدرس صفحه ای در یک سایت و یا تغییر کلی دامنه میشویم که در زیر این دو مورد را جداگانه بررسی خواهیم کرد:

 تغییر نام صفحات داخلی:

ریدایرکت‌های ۳۰۱  را می توان برای  تغییر ساختار سایت یا تغییر پسوند فایل در سایت استفاده کرد. این مسئله بسیار مهم است زیرا اگر رایدایرکت های۳۰۱  شما به درستی تنظیم شده باشد، افرادی که نام قدیمی دامنه شما را تایپ می‌کنند، خودبخود به صفحه جدید منتقل می‌شوند.

 

شما این کار را به راحتی میتوانید انجام دهید که با مثالی برای شما شرح میدهیم:

مثلا شما نام فایل را در وب سایت خود تغییر داده‌اید. نام فایل قدیمی old-page است و نام فایل جدید new-page  شما باید یک ریدایرکت ۳۰۱  را بوسیله نوشتن این خط در htaccess ایجاد کنید:

redirect 301 /old-page http://yourdomain.com/new-page

 تغییر دامنه :

شاید گاهی شما مجبور به تغییر دامنه باشید و برای اینکه زحمتهایی که برای سایتتان کشیده اید به هدر نرود و همچنین  ارزش سایتتان و صفحات ایندکس شده در گوگل باقی بمانند باید دقت زیادی داشته باشید . در زیر نحوه انجام ریدایرکت دامنه را شرح داده ایم:

 پس از این که دامنه جدید را خریداری کردید٬ DNS های آن را بر روی هاست سایت فعلیset کنید. پس از این که DNSها ست شد آن را در پنل هاست خود به صورت Addon Domain اضافه کنید.

در سی‌پنل٬ پس از ورود به پنل Addon Domains  بروید و سپس  فیلدها را مثل تصویر زیر پر کنید٬ دقت کنید که document root باید محلی باشد که اطلاعات و index.html/php سایت شما در آن وجود داشته باشد. برای دیگر کنترل پنل ها هم شرایط تقریبا یکسان است:

ریدایرکت

پس از این که مراحل فوق را انجام دادید٬ حالا نوبت انتقال(Redirect) دامنه است.

ابتدا کد Redirect 301 را به فایل Htaccess  سایت خود اضافه کنید. دقت کنید که دامنه‌های جدید و قدیمی سایت خود را جایگزین پارامترهای کد زیر کنید و سپس آن را در فایل Htaccess قرار دهید:

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://newdomain.com/$ 1 [L,R=301]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.olddomain.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://newdomain.com/$ 1 [L,R=301]

 

 

اکنون با دامنه جدید وارد سایت بشوید و امتحان کنید که آیا همه‌چیز به خوبی منتقل شده است یا خیر. فقط توجه داشته باشید که ممکن است با توجه به کش شدن اطلاعات سایت‌ها در ISPها٬ پس از قراردادن کد فوق تا ساعاتی تغییرات را مشاهده نکنید.

اطلاع ریدایرکت ۳۰۱ در وبمستر تولز :
به پنل وبمسترتولز بروید و دامنه قدیمی خود را انتخاب کنید. در صفحه باز شده٬ بر روی علامت چرخ‌دنده بالا و سمت راست کلیک کنید. سپس change of address را انتخاب کنید. در صفحه باز شده ٬ دامنه جدید خود را انتخاب کنید و بر روی Submit کلیک کنید. فرایند تغییر آدرس و شروع ایندکس شدن صفحات سایت شما با آدرس جدید بسته به authority و بک‌لینک‌ های سایت شما دارد که می‌تواند از حدود چندین ساعت تا چندین روز طول بکشد. در این مدت نیاز به انجام کار خاصی نیست و به روند طبیعی آپدیت سایت اقدام نماید.

اگر سوالی در این زمینه داشتید میتوانید در همین بخش بپرسید و برای سایر مباحث سئو و گرفتن پاسخ از این آدرس استفاده نمایید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>