معرفی پورشه ۹۱۱ کاررا T ؛ وزن کمتر امکانات بیشتر

پورشه ۹۱۱ کاررا T نام جدیدترین سوپرخودروی این سازنده آلمانی‌ست که امروز به صورت رسمی معرفی شد. پورشه ۹۱۱ کاررا T براساس همان مدل ۹۱۱ افسانه‌ای سال ۱۹۶۸ ساخته شد و در این برخی تغییرات همراه با کاهش وزن‌های مختلف و زیباسازی‌های متعدد در آن صورت پذیفرته است. با اینکه این ماشین براساس مدل ۹۱۱ کاررا توسعه پیدا کرده اما موتور ۳ لیتری شش سیلندر توربوشارژ این ماشین اینک می‌تواند توان ۳۶۵ اسب بخاری را تولید کرده و به چرخ‌های عقب از طریق گیربکس ۷ دنده دستی (که در آن نسبت‌های دنده برای سرعتگیری بیشتر کوتاه‌تر شده‌اند) منتفل کند. دیفرانسیل با لغزش محدود مکانیکی نیز اینک به صورت استاندارد روی این خودرو نصب شده است.

پورشه ۹۱۱ کاررا T برای کاهش ۲۰ کیلوگرمی وزن اقدام به حدف صندلی‌های عقب کرده و حذف صداهاگیرها و نازک‌تر شدن پنجره‌های جانبی و عقب نیز به همین منظور بوده است. بخش مرکزی صندلی‌ها در این ماشین به صورت الکتریکی قابل تنظیم بوده و مزین به پارچه مخصوصی به نام Sport-Tex است.

معرفی پورشه 911 کاررا T ؛ وزن کمتر امکانات بیشتر

کاررا جدید به لطف قدرت افزایش یافته و نسبت‌های دنده بازبینی شده می‌تواند در عرض تنها ۴٫۵ ثانیه سرعت خود را از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت (۰ تا ۶۲ مایل بر ساعت) برساند که اینک ۰٫۱ ثانیه از Porsche 911 Carrera Coupé دقیقا ۰٫۱ ثانیه سریع‌تر است. این مدل در ظرف تنها ۱۵ ثانیه می‌تواند به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت (۱۲۴ مایل بر ساعت) برسد. با سیستم نیمه‌اتوماتیک کلاچ دوگانه Porsche Doppelkupplung یا PDK سرعت ۰ تا ۱۰۰ می‌تواند به ۴٫۲ و صفر تا ۲۰۰ می‌تواند به ۱۴٫۵ ثانیه برسد. در هر دو ورژن حداکثر سرعت قابل دسترسی ۱۸۰ مایل بر ساعت یا ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت است.

معرفی پورشه 911 کاررا T ؛ وزن کمتر امکانات بیشتر
صندلی‌های عقب برای کاهش وزن حذف شده‌اند.

در زمینه زیبایی‌های ظاهری باید به رینگ‌های جدید ۲۰ اینچی آلومینیومی کاررای جدید اشاره کرد. این مدل برای ارائه در ماه ژانویه سال آینده میلادی (هفته دوم دی ماه ۱۳۹۶) از امروز برای پیش‌سفارش با قیمت ۸۵ هزار و ۵۷۶ پوند انگلستان (با نرخ امروز ارز چیزی نزدیک به ۴۳۳ میلیون تومان) در دسترس قرار دارد.

منبع

نوشته معرفی پورشه ۹۱۱ کاررا T ؛ وزن کمتر امکانات بیشتر اولین بار در عصرنوشتن | writeage پدیدار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>