مدیاتک MT2621 چیپ‌ستی برای اینترنت اشیاء

اینترنت اشیاه یا Internet of Thing (به اختصار IoT) مبحث نسبتا جدیدی برای برقراری ارتباط همه وسائل از کوچک و بزرگ به یکدیگر و البته به شبکه برای کنترل کردن آنهاست که چندی در زمینه خانه‌های هوشمند به صورت جدی دنبال می‌شود. شرکت مدیاتک یکی از شرکت‌هایی ست که در کنار دیگر سازندگان چیپ‌ست به ساخت چیپ‌های مرتبط با اینترنت اشیاء نیز مبادرت کرده و برای نمونه اوائل تابستان سال جاری چیپ مدیاتک MT2625 را به صورت رسمی معرفی کرد. این شرکت امروز از چیپ تازه‌ای به اسم مدیاتک MT2621 رونمایی نمود که بار دیگر مبحث اینترنت اشیاء را هدف قرار داده است. در مدیاتک MT2621 از ارتباطات باند کوتاه R14 و اتصال GSM/GPRS پشتیبانی شده و می‌تواند به یک سیم‌کارت برای پوشش هر دو شبکه بهره ببرد.

مدیاتک MT2621 چیپ‌ستی برای اینترنت اشیاء

ماژول به کار گرفته شده در مدیاتک MT2621 تمامی باندهای فرکانسی ultra -low/low/mid تعریف شده توسط ۳GPP Rel-14 را پشتیبانی می‌کند که این به معنای آن است که با یک طراحی می‌تواند طبف گسترده ای از بازارهای مختلف را با هزینه‌ و زمانی اندک مورد پوشش قرار داد. در بخش مشخصات این چیپ‌ست باید به یک هسته با طراحی ARMv7 با فرکانس ۲۶ مگاهرتز و حافظه‌های ۱۶۰KB و ۴MB اشاره کرد. گزینه ارتباطی برد کوتاه این چیپ، بلوتوث ۴٫۲ است و از اپلیکیشن‌های لینوکسی پشتیبانی می‌کند.

منبع

نوشته مدیاتک MT2621 چیپ‌ستی برای اینترنت اشیاء اولین بار در عصرنوشتن | writeage پدیدار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>