فروش Nokia HERE رسمی شد: ۳٫۰۷ میلیارد دلار

صحبت از فروش بخش نقشه شرکت نوکیا از ماه‌ها پیش آغاز شد در آن زمان جدا از شرکت‌های آلمانی سازنده خودرو که نهایتا افتخار این فروش به آنها تعلق گرفت از مشتری‌های دیگری چون uber و حتی اپل سخن در میان بود. این معامله اینک نهایی شده و واحد نقشه نوکیا موسوم به HERE از امروز در تملک خودروسازان آلمانی مشهوری قرار گرفته است.

در کنسرسیوم این شرکت‌های آلمانی سازنده خودرو به نام‌های معتبری چون آئودی، دایملر و بی‌ام‌و بر می‌خوریم که امروز موفق شدند قراردادن نوکیا HERE را با قیمت ۳٫۰۷ میلیون دلار نهایی کنند. مراحل کامل شدن این قرارداد البته تا سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ به طول خواهد انجامید. هدف از خرید این مجموعه توسط این کنسرسیوم آلمانی استفاده از اطلاعات نقشه برای هدایت خودروهای تولیدی این شرکت‌ها برای حرکت به صورت خودکار است. ایده خودروهای بدون راننده در یک سال گذشته با وارد شدن اپل و گوگل به این عرصه به نکته بسیار مهمی بدل شده است. البته این تنها هدف این کنسرسیوم از خرید HERE نیست و قرار است اپلیکیشن این برنامه در اختیار پلتفرم‌های مختلف موبایلی قرار بگیرد.

فروش رسمی نوکیا HERE به خودروسازان آلمانی

HERE در نیمه اول امسال درآمد ۶۰۶ میلیون دلاری را ثبت کرد که از این رقم سود خالص ۳۰٫۷ میلیون دلاری نصیب نوکیا شد. تا زمان نهایی شدن این قرارداد سرویس HERE و تمامی ۶۴۵۴ کارمند آن همچنان در زیر مجموعه نوکیا باقی می‌‌مانند اما پس از نهایی شدن این قرارداد و تغییر مالکیت، تنها شرکت‌های باقی‌مانده در زیر چتر نوکیا به بخش شبکه و تجهیزات آن (که با حرید آلکاتل-لوسن اهمیت زیادی اینک برای نوکیا دارد) و Nokia Technologies تعلق خواهد داشت.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>