علت اسپم و حذف سایت در نتایج جستجوی گوگل

امروزه بازار حذف سایت در نتایج جستجوی گوگل بسیار داغ است و هر روز پیام هایی از اتفاق بسیار عجیب برای مدیران سایت دریافت می کنیم و با توجه به این که در این مورد قبلا هم صحبت کردیم اما باز هم نیاز دیدیم که دوباره چند خطی در این باره صحبت کنیم و شرح ماوقه رو توضیح بدیم .

اسپم شدن سایت دلایل مشخص و قابل حلی داره که یکم باید دقت کرد و هوشمندانه عمل کرد که مشکل ساز نشود و سایت روند طبیعی خودش را در گوگل پیش بگیرد .

موارد مهمی که تو اسپم سایت بیشتر مورد توجه قرار میگیره که به شرح زیر است : 

لینک بیلدینگ غیر طبیعی ، مطالب کپی ، لینک خروجی بیش از حد ، از دسترس خارج شدن سایت ، ساختار غیر استاندارد .

۵ موردی که اشاره کردیم بهش جز رایج ترین علت های حذف سایت از گوگل می باشد .

اما یه مورد خیلی مهم وجود دارد که معمولا به آن توجه نمی کنیم و اینم هم تفاوت بین اسپم شدن و حذف سایت از گوگل است .

به زبان ساده یعنی هر سایتی که از گوگل حذف میشه علت بر اسپم شدن سایت نیست .

مقلا اگر سایتی به علت از دسترس خارج شدن سایت از گوگل حذف بشه ، اسپم نشده و فقط به علت اینکه گوگل در چندین بار مشاهده سایت شما در حالت Down سایت را از نتایج حذف کرده که با برگشت سایت به حالت عادی در کمترین زمان دوباره مطالب در سایت ایندکس خواهند شد .

مورد آخر که مربوط به ساختار غیر استاندارد می باشد هم جز همین دسته است و ممکن است سایت با مشکلات ساختاری برخورد کند و باعث حذف ایندکس ها در گوگل شده و حتی ۰ هم شود .

 

سخن آخر : 

زمانی که سایت ما با مشکل حذف شدن از نتایج روبرو می شود باید تمامی موارد را در نظر بگیریم و کامل مورد بررسی قرار بدیم تا علت اصلی را کشف کنیم و مشکلات احتمالی را حل کنیم تا دوباره سایت به حالت قبلی خود برگردد .

در صورتی که سوالی در این زمینه داشتید از طریق نظرات این مقاله ارسال نمائید تا پاسخگو باشیم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>