سونی ۲۰ درصد اسمارت‌فون کمتری به بازار ارائه می‌کند

در تغییر و تحولات بخش موبایل سونی در سال جاری نه‌تنها برخی از سری‌ گوشی‌های این شرکت همچون سری M و سری C احتمالا حذف شده و جای خود را به سری X می‌دهند ظاهرا خبرهای دیگری نیز برای بازگشت این برند به سودآوری در راه است. در یکی از این خبرها در پیش‌بینی شرکت از تعداد گوشی‌های ارائه شده این برند به بازار در سال ۲۰۱۷ کاهش مشهودی نسبت به گذشته دیده می‌شود.

خبر جدید در این مورد از پیش‌بینی شرکت سونی برای تعداد گوشی‌های عرضه شده (Shipment) این برند به بازار در پایان سال مالی منتهی به ۳۱ مارچ ۲۰۱۷ منتشر شده که در طی آن به ارائه ۲۰ میلیون گوشی تا آن تاریخ اشاره شده است که این میزان در مقایسه با ۲۴٫۹ میلیون اسمارت‌فونی که در زمان مشابه در سال گذشته به بازار ارائه شد نزدیک به ۲۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

کاهش 20 درصدی ارائه گوشی‌های سونی به بازار در سال جاری

سونی کاهش فروش مورد انتظار در اسمارت‌فون‌های این شرکت را به دلیل “کاهش عمده در فروش اسمارت‌فون‌های رده میانی به دلیل افزایش تمرکز بر مدل‌های دارای ارزش افزوده بالا و همچنین کاهش در فروش اسمارت‌فون در مناطق جغرافیایی غیر سودزا که کاهش در فروش در طی سال مالی پایان یافته در ۳۱ مارچ ۲۰۱۶ در آنها به وقوع پیوسته بود” مرتبط دانسته است. با اینکه فروش اسمارت‌فون‌های این شرکت طبق پیش‌بینی خود سونی با کاهش ۱۷ درصدی سالیانه به ۹۴۰ میلیارد ین ژاپن در سال جاری می‌رسد اما شرکت انتظار دارد که با وجود کاهش فروش، سونی ۵ میلیارد ینی در این فاسله نصیب سونی شود که در صورت تحقق رقمی امیدوارکننده با توجه به ضرر ۶۱٫۴ میلیارد ینی این کمپانی در سال گذشته است.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>