سامسونگ و معرفی اولین رم ۸ گیگی LPDDR4 دنیا

نزدیک به ۲ سال پیش در دسامبر ۲۰۱۴ شرکت سامسونگ پکیج DRAM چهارگیگابایتی LPDDR4 را برای دیوایس‌های همراه مثل گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها معرفی کرد و اینک در فاصله‌ای نچندان طولانی این شرکت نخستین رم ۸ گیگابایتی LPDDR4 را نیز امروز معرفی کرده است. البته در حال حاضر برخی شرکت‌ها رم ۶ گیگابایتی را برای گوشی‌های خود ارائه کرده‌اند اما سامسونگ قصد دارد تا با این پکیج ۸ گیگابایتی بار دیگر برتری خود را در این بازار اثبات کند.

پکیج DRAM جدید از ۴ حافظه LPDDR4 ساخته شده با فناوری ۱۰ نانومتری با ظرفیت ۱۶ گیگابیت تشکیل شده و با نرخ ۴,۲۶۶Mbps فعالیت می‌کند که در مقایسه با رم‌های DDR4 پی‌سی‌ها با نرخ فعالیت ۲,۱۳۳ دوبار سریع‌تر است. این ویژگی، DRAM جدید سامسونگ را قادر می‌سازند تا اطلاعات را با سرعت بسیار زیاد ۳۴ گیگابایت بر ثانیه روی باس حافظه ۶۴ بیتی منتقل کند.

استفاده از فناوری ۱۰ نانومتری حافظه جدید را قادر می‌سازد تا ظرفیت خود را نسبت به حافظه‌های ۴ گیگابایتی ۲۰ نانومتری دو برابر کند و در این میان همان میزان انرژی را نیز مصرف کند. ارتفاع این حافظه‌های جدید تنها ۱ میلیمتر است و بنابراین می‌توان آنها را روی حافظه‌های UFS یا پروسسورها به صورت مجتمع قرار داد.

منبع

نوشته سامسونگ و معرفی اولین رم ۸ گیگی LPDDR4 دنیا اولین بار در عصرنوشتن | writeage پدیدار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>