زلزله سونی را کنار زد. LG دوربین آیفون ۷ را می‌سازد؟

روزی دیگر و خبری دیگر در مورد آیفون‌های بعدی شرکت اپل. خبر امروز به احتمال کنار گذاشته شدن سونی از لیست اپل برای ساخت ماژول دوربین در آیفون ۷ حکایت دارد. در این خبر که طبیعتا امکان تایید و یا رد آن در این مرحله وجود ندارد به جایگزینی LG در این لیست به جای سونی اشاره شده است. طبق این گزارش آیفون ۷ قرار است بالاخره به لرزه‌گیر اپتیکال در دوربین مجهز شود.

خبر جدید در این رابطه از سوی یک موسسه تحقیقاتی ژاپنی به نام Nomura Securities منتشر شده که در طی آن به شرایط سخت سونی برای قرار گرفتن در لیست اپل اشاره شده است. مشکلات سونی در این رابطه از زلزله ماه می سال ۲۰۱۶ در شهر کوماموتو در جنوب ژاپن آغاز شد که در طی آن یکی از واحد‌های تولیدی سونی با آسیب روبرو شد. این واحد تولیدی همانطور که در همان ابتدا نیز اشاره شد به کار ساخت سنسورهای دوربین مشغول بوده و طبق گزارش اخیر ظاهرا ساخت دوربین برای آیفون ۷ در این واحد انجام می‌شده است.

امکان انتخاب ال جی به جای سونی در ساخت دوربین آیفون 7

این گزارش در ادامه به انتخاب LG در صورت ادامه‌دار بودن مشکل سونی از سوی اپل اشاره کرده است که در گذشته نیز سابقه همکاری‌‌هایی را با اپل در کارنامه خود دارد. یکی دیگر از مواردی که در گزارش مذکور به آن اشاره شده حضور قابلیت لرزه‌گیر اپتیکال در iPhone 7 است که در دو نسل قبلی این کلاس یعنی iPhone 6 و iPhone 6s حضور نداشت و این قابلیت تنها به نسخه‌های پلاس و بززگ‌تر این ورژن‌ها محدود شده بود. در این نسخه اما در صورتی که احتمالات و شایعات در مورد iPhone 7 Plus با حقیقت روبرو شود با دو دوربین در نسخه بزرگ‌تر این رده روبرو می‌شویم که به احتمال زیاد لرزه‌گیر اپتیکال بخشی از امکانات این دو دوربین نیست و اپل برای متقاعد کردن خریداران نسخه کوچک‌تر آیفون خود گزینه لرزه‌گیر اپتیکال را به iPhone 7 افزوده است.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>