حداقل ظرفیت آیفون ۷ بدون تغییر قیمت: ۳۲ گیگ!

در حالی که مدت‌هاست گوشی‌های اندرویدی در سطح بالا و حتی میانی بازار از ظرفیت‌های حافظه ۳۲ گیگابایتی و بالاتر بهره می‌برند آیفون‌های اپل هنوز در پایین‌ترین ظرفیت خود با ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی ارائه می‌شوند که این موضوع به دلیل نبود اسلات حافظه محدودیت‌های بزرگی را ایجاد می‌کند این رویه ظاهرا در آیفون ۷ تغییر می‌کند و ظاهرا ظرفیت ۳۲ گیگابایتی پایین‌ترین ظرفیت این مدل است.

اپل در زمان معرفی iPhone 6 و iPhone 6 Plus در دو سال گذشته نسخه ۳۲ گیگابایتی این اسمارت‌فون‌ها را کاملا حذف کرده و آن‌ها را با ظرفیت‌هیا ۱۶، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی عرضه کرد حالا طبق اطلاعاتی که جدیدا از یک منبع چینی به دست آمده نه‌تنها بار دیگر نسخه ۳۲ گیگابایتی به آیفون ۷ باز می‌گردد بلکه این ظرفیت پایین‌ترین حجم حافظه این مدل است و از سوی دیگر ظرفیت ۲۵۶ گیگابایتی نیز برای اولین بار در این خانواده عرضه خواهد شد.

قیمت گذاری و تعیین نسخه پایه 32 گیگابایتی برای آیفون 7

نکته بسیار جالب در این میان است این است که نسخه ۳۲ گیگابایتی آیفون ۷ به احتمال فراوان با قیمتی مشابه نسخه ۱۶ گیگابایتی آیفون ۶s فعلی (۵,۲۸۸ یوان چین) به فروش می‌رسد و این یعنی افزایش قیمتی بابت این حجم حافظه بالاتر به کاربران تحمیل نمی‌شود. این روند در مورد گوشی‌های با سایز ۵٫۵ اینچ نیز صادق است و به عنوان نمونه قیمت فعلی نسخه ۱۲۸ گیگابایتی آیفون ۶s Plus (حوالی ۷,۷۸۸ یوان چین) کمتر از قیمت نسخه ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۷ پلاس یا نسخه ۱۲۸ گیگابایتی iPhone 7 Pro خواهد بود. بدین‌ترتیب می‌توان انتظار داشت که iPhone 7 Pro با دو دوربین در بخش پشتی در بالاترین چینش یعنی ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی در آمریکا حوالی ۱,۰۵۰ دلار قیمت‌گذاری شود که چندان از قیمت فعلی نسخه ۱۲۸ گیگابایتی iPhone 6s Plus دور به نظر نمی‌رسد.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>