با کوئیک آشنا شوید؛ خودروی جدید سایپا چه تفاوتی با تیبا ۲ دارد

خودروی جدید سایپا امروز در حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر صنعت، معدن و تجارت معرفی شد. این خودروی جدید سایپا ، کوئیک نام دارد که ظاهر به نسبت زیباتری را در مقایسه با دو، سه تجربه پیشین این خودروساز به نمایش می‌گذارد. کوئیک به عنوان خودروی جدید سایپا البته به جز مسائل ظاهری در زمینه عملکردی و امکانات رفاهی نیز تغییرات مهمی را به‌وجود آورده که آن را به نمونه‌ای متفاوت در این عرصه بدل می‌سازد. کوئیک همچنین دارای آپشن دنده اتوماتیک است که آن را به ارزان‌ترین خودروی دارای این قابلیت در بازارهای داخلی بدل می‌سازد.

با کوئیک آشنا شوید؛ خودروی جدید سایپا چه تفاوتی با تیبا 2 دارد

در لیست مشخصات این خودرو، طول، عرض و ارتفاع آن به ترتیب ۴۰۰۵، ۱۶۷۸ و ۱۵۳۲ میلیمتر عنوان شده است که در مقایسه با تیبا ۲ این ابعاد به ترتیب ۸۰، ۳۷ و ۴۸ میلیمتر بزرگ‌تر شده است. این افزایش ملایم در وزن نیز تکرار شده و وزن ۱۰۶۳ کیلوگرمی کوئیک، ۲۸ کیلوگرم از تیبا ۲ سنگین‌تر خواهد بود. کوئیک از لحاظ موتوری هیچ تفاوتی با تیباها ندارد و در این مدل نیز از یک موتور ۴ سیلند با حجم ۱۵۰۳cc با حداکثر قدرت ۸۷ اسب بخار و گشتارو ۱۲۸ نیوتن‌متر استفاده شده است

طراحی خودرو در مقایسه با تیبا ۲ بسیار اسپرتی‌تر شده و ظاهر متفاوت آن هم در جلو و هم در پشت اتوموبیل کاملا مشهود است این طراحی در قسمت چراغ‌های جلو به ساینا نیز بی شباهت نیست و از این رو گمانه‌زنی‌های پیشین در مورد اینکه کوئیک در حقیقت نسخه هاچ‌بکی از ساینا به حساب می‌آید تا حدودی بی راه به نظر نمی‌رسد.

با کوئیک آشنا شوید؛ خودروی جدید سایپا چه تفاوتی با تیبا 2 دارد

طراحی چراغ‌های مه‌شکن جلو و دریچه‌های ورود هوا در بخش جلویی از طراحی کاملا جدیدی برخوردارند و جلوه زیباتری را به این مجموعه بخشیده‌اند.

کوئیک از کناره‌‌ها تقریبا هیچ تفاوتی با تیبا ۲ ندارد و از این زاویه (بدون در نظر گرفتن باربند) حتی می‌توان این دو خودرو را با هم اشتباه گرفت.

با کوئیک آشنا شوید؛ خودروی جدید سایپا چه تفاوتی با تیبا 2 دارد

فرم پشت اتوموبیل و چراغ‌های عقب نسبت به ساینا تغییر کرده‌اند.

با کوئیک آشنا شوید؛ خودروی جدید سایپا چه تفاوتی با تیبا 2 دارد

فضای داخلی کوئیک شباهت کامل و رخ به رخی با ساینا دارد و به جز فرمان اسپرتی نسبتا حجیم هیچ تفاوت خاصی با ساینا دیده نمی‌شود.

با کوئیک آشنا شوید؛ خودروی جدید سایپا چه تفاوتی با تیبا 2 دارد

اما تغییرات بزرگ کوئیک نسبت به هر دو مدل تیبا و ساینا در بخش امکانات رفاهی این مدل رخ داده است. در این خودرو امکان سفارش فرمان‌ برقی یا هیدرولیک وجود دارد که اولی برای نخستین بار در این رده برای سایپا رخ می‌دهد. سیستم استارت دکمه‌‌ای، سیستم ورود به خودرو بدون سوئیچ همراه با مسیریاب و نمایشگر لمسی ۷ اینچی مهم‌ترین امکانات رفاهی جدید کوئیک را تشکیل می‌دهند. تغییرات بیشتر در زمینه امکانات رفاهی و مشخصات این اتوموبیل را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کید.

با کوئیک آشنا شوید؛ خودروی جدید سایپا چه تفاوتی با تیبا 2 دارد

کوئیک ظاهرا قرار است با قیمت ۳۰ تا ۳۵ میلیون به بازار ارائه شود که البته تجاربی از این دست در گذشته نشان می‌دهد که چندان نمی‌توان روی قیمت ۳۰ میلیونی این خودرو حساب کرد و حداقل بابد منتظر قیمت ۳۵ میلیون به بالای این خودرو باشیم.

نوشته با کوئیک آشنا شوید؛ خودروی جدید سایپا چه تفاوتی با تیبا ۲ دارد اولین بار در عصرنوشتن | writeage پدیدار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>