اکسینوس ۸۸۹۵ از اسنپ‌دراگون ۸۳۵ نیز قوی‌تر است!

سامسونگ امسال نیز همانند سال‌های گذشته از دو ورژن مختلف پردازشی برای پرچمدارهای خود بهره می‌برد که بسته به مناطق جغرافیایی ارائه آنها از پروسسورهای اسنپ‌دراگون یا Exynos استفاده شده است. اکسینوس ۸۸۹۵ امسال به احتمال فراوان در نسخه غیر آمریکایی گلکسی S8 و +S8 به کار گرفته شده و قرار است از قدرت پردازشی قابل رقابتی با Snapdragon 835 ارائه کند. امروز اما بنچ‌مارک تازه‌ای برای اکسینوس ۸۸۹۵ منتشر شده که قدرت این پروسسور را حتی بالاتر از اسنپ‌دراگون ۸۳۵ نشان می‌دهد.

آزمون Geekbench صرفا قدرت پردازشی هسته‌های پروسسور را در حالا تک هسته‌‌ای و چند هسته‌ای نشان داده و در آن اطلاعاتی در زمینه قدرت گرافیکی چیپ‌ست ارائه نمی‌شود. در حالت تک هسته‌ای این بنچ‌مارک، اکسینوس ۸۸۹۵ موفق شد به امتیاز ۱۹۷۸ و در حالت چند هسته‌ای به امتیاز ۶۳۷۵ واحد دست پیدا کند. این در حالی ست که Snapdragon 835 طبق اطلاعات غیر رسمی به دست آمده در این دو تست به ترتیب به امتیازهای ۱۹۲۹ و ۶۰۸۴ واحد دست پیدا کرده است که هردو چند درصدی پایین‌تر از Exynos 8895 اندازه‌گیری می‌شوند.

اکسینوس 8895 از اسنپ‌دراگون 835 نیز قوی‌تر است!

طبق اطلاعاتی که پیش از این منتشر شده بود ظاهرا پروسسور Exynos 8895 در دو نسخه M و V منتشر می‌شود که نسخه M از فرکانس ۲٫۵ گیگاهرتز برای هسته‌های قوی‌تر (در مقابل ۲٫۳ گیگاهرتزی در نسخه V) بهره می‌برد و گرافیک G71 آن نیز ۲۰ هسته‌ای (در مقابل ۱۸ هسته‌ای در نسخه V) است. Exynos 8895 همانند Snapdragon 835 یک چیپ‌ست ۱۰ نانومتری بوده و از این لحاظ تفاوتی با این پروسسور ندارد.

منبع

نوشته اکسینوس ۸۸۹۵ از اسنپ‌دراگون ۸۳۵ نیز قوی‌تر است! اولین بار در عصرنوشتن | writeage پدیدار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>