اسمارت‌فون نوکیا ۲۰۱۶ می‌آید

خریداری نوکیا توسط مایکروسافت در سال ۲۰۱۴ به قیمت ۷٫۲ میلیارد دلار برای بسیاری از دوستداران این برند به معنای پایان عمر این شرکت در زمینه ساخت اسمارت‌دیوایس‌ها بود. این مسئله اما ظاهرا با واقعیت فاصله داشته و آنگونه که CEO این برند اعلام کرده است این شرکت تا پایان سال ۲۰۱۶ به این حوزه باز می‌گردد البته به شیوه‌ای متفاوت!

قرارداد منعقد شده مابین مایکروسافت و نوکیا، این شرکت فنلاندی را از تولید و فروش اسمارت‌فون برحذر می‌دارد اما در این قرارداد منعی برای طراحی اسمارت‌فون‌ها ایجاد نشده است و همانگونه که چندی پیش تبلتی با نام Nokia N1 با طراحی این برند و توسط شرکت فاکس‌کان ساخته و به بازار ارائه شد این روند می‌تواند در آینده نیز ادامه داشته باشد. این گفتار اینک روندی کاملا جدی‌تر به خود گرفته و CEO نوکیا، Rajeev Suri، بر آن تاکید کرده است. در این شیوه نوکیا اسمارت‌فون‌های تازه‌ای را طراحی کرده و این طرح را در اختیار شرکایی قرار می‌دهد که برای نام تجاری نوکیا نیز هزینه‌ای را پرداخت کرده‌اند.

ورود نوکیا به بازار اسمارت فون در سال 2016

Rajeev Suri در این نوبت به شریک تجاری خاصی اشاره نکرده است اما به گفته وی، نوکیا در پی یافتن یک شریک مناسب در این زمینه است. نوکیا این روزها در صدر اخبار فناوری قرار دارد از خریدارای شرکت Alcatel-Lucent، تا فروش Patent به LG‌ و فروش سرویس HERE به خودروسازان آلمانی در بسیاری از قسمت‌های بازار از این برند یاد می‌شود.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>