ارائه ۱۰۰ میلیون گوشی Huawei به بازار در سال ۲۰۱۷

۱۰ سال پیش نام هواوی نه‌تنها به گوش کمتر کسی آشنا بود بلکه تلفظ کردن نام آن نیز برای اغلب کاربران تا همین اواخر (و حتی تا همین امروز!) چندان آسان نبود. شرکت هواوی در طی چند سال گذشته از ارائه‌کننده گوشی‌های ارزان‌قیمت مقرون به صرفه ناگهان به گونه‌ای تغییر پیدا کرد که اینک یک گوشی Huawei در سطح قیمتی خود می‌تواند دارای بهترین مشخصات و قابلیت‌ها باشد. طبق خبرهای منتشر شده از سوی China Daily، در ۹ ماهه گذشته از سال جاری میلادی، نزدیک به ۱۰۰ میلیون گوشی Huawei به بازار ارائه شده است (shipping). این تعداد گوشی البته به فروش نرسیده چون مفهوم عرضه (ship) با فروش (Sale) متفاوت بوده و تنها معیاری برای انتقال این حجم گوشی به بازار است. طبق این گزارش ارائه ۱۰۰ میلیون گوشی Huawei به بازار در سال جاری ۱۹ درصد بیشتر از زمان مشابه در سال قبل بوده است.

ارائه 100 میلیون گوشی Huawei به بازار در سال 2017

انتقال این حجم گوشی به بازار منجر به افزایش ۳۰ درصدی درآمد عملیاتی این برند در حد فاصل ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۷ شده و تعداد فروشگاه‌های عرضه مستقیم این کالا به صورت فیزیکی نیز با افزایش ۱۹ درصدی در کل جهان اینک به ۴۲ هزار و ۳۰۰ عدد رسیده است. هواوی در یک برهه زمانی در سال جاری حتی جایگاه دوم بازار اسمارت‌فون را از اپل گرفته و خود به تنها پس از سامسونگ در این رده قرار گرفت. البته نگفته پیداست که شرایط اپل در طی یک ماه آینده و پس از عرضه آیفون X کاملا متفاوت شده و هنوز نمی‌توان به صورت قاطع، هواوی را مالک بلامنازع رده دوم بازار اسمارت‌فون تلقی کرد. این البته از تلاش هواوی برای رسیدن به این جایگاه که از مدت‌ها پیش برای آن برنامه‌ریزی کرده است باز نمی‌دارد. این شرکت در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار کارمند در سراسر دنیا داشته که به صورت اختصاصی روی پروسه تحقیق و توسعه (R&D) مشغول بکارند. معرفی هواوی Mate 10 همراه با نسخه پرو و پورشه دیزاین بازار هواوی در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی را همچنان گرم نگه خواهد داشت و احتمالا نتایج درخشان دیگری را برای این شرکت تا پایان امسال ثبت می‌کند.

منبع

نوشته ارائه ۱۰۰ میلیون گوشی Huawei به بازار در سال ۲۰۱۷ اولین بار در عصرنوشتن | writeage پدیدار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>