آیفون ۶S با پنل فول اچ‌دی و ۶S Plus با پنل ۲K؟

اخبار در مورد آی‌فون‌های جدید شرکت اپل با وجود آنکه بسیار زیاد است اما خبرهای دقیق و تایید شده‌ در این میان معمولا به بیرون درز پیدا نمی‌کند. در مورد آی‌فون‌های بعدی این شرکت نیز این موضوع مصداق دارد و هر بار با اطلاعات تازه و تایید نشده‌ای از آنها در دسترس قرار می‌گیرد. در تازه‌ترین خبر به فول اچ‌دی بودن پنل ۶S و ۲K بودن پنل ۶S Plus اشاره شده است.

این خبر را یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای معتبر اپل به نام Feng در چین منتشر کرده که طبق آن در ۶S از یک پنل فول اچ‌دی یا ۱۹۲۰×۱۰۸۰ پیکسلی استفاده شده و پنل حاضر در ۶S Plus (یا هر آنچه جایگزین ۶Plus امروزی نام خواهد داشت) دارای وضوح ۲K (نزدیک به QHD) است. با در کنار هم قرار دادن این خبر با شایعه دیگری در مورد سرمایه‌گذاری ۱٫۷ میلیارد دلاری اپل در شرکت JDI، بزرگ‌ترین سازنده صفحه‌نمایش موبایلی، پازل صفحه‌نمایش آی‌فون‌های بعدی تکمیل شده و شاید باید انتظار تغییرات بزرگی را در این نسل از گوشی‌های آی‌فون داشت.

وضوح صفحه نمایش آیفون‌های بعدی اپل

همین منبع همانطور که پیش از این نیز اعلام شده بود بار دیگر به حضور دوربین ۱۲ مگاپیکسلی با سنسور سونی در آی‌فون‌های بعدی و استفاده از  چینش ساب‌پیکسل‌های RGBW در آن اشاره کرده که روی کاغذ به بهبود عملکرد دوربین در محیط‌های با نور کم کمک می‌‌کند.

وضوح صفحه نمایش آیفون‌های بعدی اپل

در همین فاصله شرکت JDI نیز اعلام کرده که نخستین صفحه‌نمایش موبایلی با فناوری in-Cell touch را تولید کرده است که شاید اشاره تلویحی آن به صفحه‌نمایش آی‌فون‌های بعدی باشد.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>