آیفون دو سیمکارته می‌آید؟ ثبت پتنت توسط اپل

آیفون دو سیمکارته یکی از رویاهای دست نیافتنی دوستداران اپل در طی ۱۰ سال گذشته بوده است که هیچ گاه به واقعیت نپیوسته و اپل نه‌‌تنها تا به امروز تسلیم این مورد نشده بلکه تصمیم اولیه این شرکت برای نبود اسلات حافظه نیز هنوز دست نخورده باقی مانده است. از میان این دو اما امیدهایی برای مشاهده آیفون دو سیمکارته در دل طرفداران اپل زنده شده است چرا که روز گذشته اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا موسوم به USPTO پتنت تازه‌ای را در زمینه آیفون دو سیم‌کارته به اپل منتسب نمود.

در این پتنت به تشریح جزئیات فناوری کارکرد دو سیم‌کارت و سیستم اولویت‌بندی مابین این دو می‌پردازد. در این سیستم، سیم‌کارتی که برای تماس به کار گرفته می‌شود نسبت به سیم‌کارت دیتا برتری و ارجحیت دارد که البته در دنیای واقعی و در دیگر سیستم‌ها نیز تا به امروز به همین صورت بوده است. در برخی تجسم‌های این پتنت به پشتیبانی از شبکه LTE اشاره شده که نشانگر حضور و بکارگیری این فناوری در دیوایسی مدرن است.

نگفته پیداست که این مورد تنها یک پتنت است و ممکن است همانند صدها حق ثبت اختراع دیگری که تا به امروز هیچگاه جامه عمل به خود نپوشیده‌اند هیچگاه منجر به تولید آیفون دو سیمکارته نشود هرچند در این مورد امیدهای تازه‌ای زنده است.

منبع

نوشته آیفون دو سیمکارته می‌آید؟ ثبت پتنت توسط اپل اولین بار در عصرنوشتن | writeage پدیدار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>