آپدیت رنک گوگل در سال ۲۰۱۶

آپدیت رنک گوگل در سال 2016

همانطور که مطلع هستید چند روزی هست که کاربران زیادی اعلام کرده اند که رنک دامنه آن ها تغییر کرده و صفر شده و تمامی ابزار های چک رنک گوگل از اسکریپ ها گرفته تا ابزارهای مرورگر ها همگی رنک ۰ نشا ن می دهند که با توجه به بررسی هایی که صورت گرفته متوجه دو علت شدیم که در ادامه مطلب به آن اشاره خواهیم کرد .

به طور کلی علت این اتفاقی که افتاده دو حالت می باشد .

حالت اول مشکل در سایت های نمایش رنک گوگل :

به احتمل زیادی به دلیل تغییر سیستم و الگوریتم نمایش چک رنک گوگل توسط گوگل باعث بروز چنین مشکلی شده و باعث شده تا تمامی سایت ها رنک ۰ را نشان دهند که با بروزرسانی این سیستم ها احتمال بازگشت رنک دامنه ها وجود دارد که این تنها یک خطای سیستمی می تواند باشد و مورد خاصی نمی تواند باشد .

 

حالت دوم آپدیت رنک گوگل :

با توجه به این که رنک گوگل مدت زیادی هست که بروز نشده بود و تمامی دامنه ها همان رنک همیشگی خود را داشته اند ممکن است گوگل دوباره سعی در احیای رتبه بندی رنک گوگل را دارد و می خواهد از این معیار برای رتبه بندی سایت ها استفاده کند اما در این میان ضد و نقیض هایی هم وجود دارد که تمامی سایت ها تبدیل به رنک ۰ شده اند و اگر گوگل میخواهد از این معیار استفاده کند چرا سایت های فعال هم رنک خود را از دست دادند و چرا معیاری مانند اوتوریتی صفر نشده و همچنان فعال است ؟

 

سوالی که در بیشتر موارد وبمستران می پرسند : آیا صفر شدن رنک گوگل می تواند تاثیر گذار باشد ؟

چون احتمال اینکه بروزرسانی رنک گوگل صحیح نباشد صفر شدن رنک ها نمی تواند بسیار تاثیر گذار و نگران کننده باشد اما در صورتی که گوگل بخواهد رتبه بندی رنک گوگل را از اول شروع کند و بخواهد برای سایت ها از اول  رتبه دهد شاید مقداری نگران کننده باشد و باعث برخی تغییرات در رتبه سایت ها شود .


آپدیت در تاریخ : ۹۵/۰۲/۰۱

طبق بررسی هایی که انجام شد متوجه شدیم که بعضی از ابزار چک رنک گوگل همچنان مثل سابق رنک دامنه ها به طور صحیح نمایش میدهند .

سایت معروف prchecker همچنان رنک دامنه ها را به طور صحیح نمایش میدهد و همین مسئله باعث شده که ما حالت اولی که ذکر کردیم درصد بیشتری را برای تغییرات گوگل داشته باشد و تنها علت این مسئله و نگرانی ها تغییر در الگوریتم نمایش رنک گوگل می باشد .


آپدیت در تاریخ : ۹۵/۰۳/۱۰

با توجه به بررسی هایی که صورت گرفته متوجه شدیم که رنک گوگلی که توسط سایت prchecker ارائه می شود تنها برای سایت هایی می باشد قبلا در دیتابیس این سایت وجود دارند و به عبارت دیگر رتبه سایت ها کش شده است و اگر سایتی که تا به حال در این ابزار چک رنک ثبت نشده باشد موقع بررسی رنک ۰ نمایش داده می شود .


نتیجه کلی از ۰ شدن رنک دامنه : 

معیار رنک گوگل توسط گوگل منحل شده و از این پس از این معیار استفاده نخواهد شد و جای خود را به اوتوریتی که یک معیار جدید از سایت moz می باشد داده است و رنک گوگل هیچ ارزش و اعتباری ندارد و رنک تمامی دامنه ۰ شده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>